Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Васкан І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Васкан І. Г. 
Фізичний розвиток учнів в залежності від способу життя / І. Г. Васкан // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2006. - № 4. - С. 25-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито питання фізичного розвитку, вплив гормонів та залоз на формування конституції та темпераменту людини. Висвітлено кореляцію між групою крові та схильністю до деяких захворювань. Запропоновано способи до зберігання здорового способу життя.

Раскрыты вопросы физического развития, влияния гормонов, желез на формирование конституции и темперамента человека. Освещена корреляция между группой крови и склонностью к некоторым заболеваниям. Предложены способы сохранения здорового способа жизни.

Аrticle opens questions of physical development, influence of hormones, on formation of the constitution and temperament of the person. Shines correlation between group of blood and propensity to some diseases. Ways of preservation of a healthy way oflife are offered.


Ключ. слова: фізичний розвиток, спосіб життя, конституція людини, залоза
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Методика початкового навчання гри у волейбол : метод. рек. / уклад.: І. Г. Васкан; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2008. - 52 c. - укp.

Розглянуто питання технічної, фізичної, інтегральної підготовки юних волейболістів. Наведено методики вивчення та засвоєння ігрових дій, проаналізовано помилки, що допускаються гравцями. Описано основні вікові особливості дітей, висвітлено проблеми лікарського контролю та профілактики травматизму в волейболі.

Рассмотрены вопросы технической, физической, интегральной подготовки волейболистов. Приведены методики изучения и усвоения игровых действий, проанализированы ошибки, допускаемые игроками. Описаны основные возрастные особенности детей, освещены проблемы врачебного контроля и профилактики травматизма в волейболе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.69

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА712679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Криницький Р. К. 
Психологія в спортивних іграх : навч. посіб. / Р. К. Криницький, Ю. П. Тесліцький, І. Г. Васкан; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2007. - 96 c. - укp.

Розкрито наукові основи психології в спортивних іграх, теоретичні засади та особливості практичної взаємодії тренера, викладача з фізичного виховання зі спортсменами та учнями. Наведено характеристику та визначено симптоми перетренованості та "перегоряння". Проаналізовано психологічні фактори у разі травм, причини травмування. Викладено рекомендації для підвищення концентрації уваги під час змагань.

Раскрыты научные основы психологии в спортивных играх, теоретические основы и особенности практического взаимодействия тренера, преподавателя по физическому воспитанию со спортсменами и учениками. Дана характеристика и определены симптомы перетренировки и "перегорания". Проанализированы психологические факторы при травмах, причины травмирования. Представлены рекомендации для повышения концентрации внимания при соревнованиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю943.5/8я73

Шифр НБУВ: ВА723614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васкан І. Г. 
Інтерес до фізичного виховання в учнів середнього шкільного віку / І. Г. Васкан, Ю. Ю. Цюпак // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2010. - № 4. - С. 29-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання сформованості інтересу до занять фізичними вправами в дітей середнього шкільного віку (СШВ). Із метою визначення рівня інтересу дітей СШВ до занять фізичними вправами проведено анкетування, за допомогою якого визначено рівень інтересу дітей СШВ до уроку з фізичної культури. Установлено, що інтерес до занять фізичними вправами перебуває на високому рівні, хоча з віком простежується тенденція до зниження інтересу й особливо це проявляється в дівчат. Підвищення в підлітків інтересу до занять фізичними вправами можна досягнути за рахунок розвитку в них усвідомленого ставлення до рухових дій, збільшення освітньої цінності уроків, розвитку активності та самостійності під час виконання навчальних завдань, диференційованого підходу до учнів із різним ставленням до уроку, використання даних антропометричних вимірів для показу зрушень у їх фізичному розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Васкан І.  
Стан і формування в школярів інтересу до фізичного виховання та спорту / І. Васкан, А. Розтока // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 247-252. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто стан та способи формування в школярів інтересу до фізичного виховання та спорту як цілеспрямовану й системну діяльність учителя, що включає формування спеціальних знань, практичну діяльність учнів створення позитивного емоційного фону уроку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Васкан І. Г. 
Функціональний стан організму підлітків загальноосвітніх навчальних закладів / І. Г. Васкан // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 2. - С. 67-70. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено функціональний стан організму підлітків загальноосвітніх навчальних закладів. Результати дослідження надають можливість стверджувати, що середні значення ЧСС, артеріального тиску, затримки дихання перебувають у межах вікових норм. Частота серцевих скорочень учнів складає 81 - 89 уд./хв; артеріальний тиск систолічний перебуває в межах 95,43 - 131,1 мм рт. ст. (дівчатка), 96,04 - 130,1 мм рт. ст. (хлопчики), діастолічний - 50,18 - 79,5 мм рт. ст. (дівчатка), 49,06 - 78,08 мм рт. ст. (хлопчики); тривалість затримки дихання учнів на вдиху становить 28,63 - 34,81 с (дівчатка), 34,61 - 48,83 с (хлопчики). Величина затримки дихання дітей на вдиху на 33 - 65 % вища, ніж на видиху. Із віком простежується тенденція підвищення тривалості затримки дихання в хлопчиків, у порівнянні із дівчатками. Найінтенсивніше результати виконання тесту в хлопців зростають із 13 до 15 років. Водночас простежено тенденцію до погіршення діяльності окремих функціональних показників організму підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Васкан І. Г. 
Стан фізичної підготовленості підлітків / І. Г. Васкан // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 1. - С. 269-272. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено рівень фізичної підготовленості підлітків. У них простежується нерівномірність розвитку фізичних якостей. Виявлено закономірність поступового, але непрямолінійного зростання результатів тестових обстежень. Установлено тенденцію, особливо за показниками витривалості, гнучкості та сили, зниження рівня фізичної підготовленості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Васкан І. Г. 
Стан фізичного розвитку підлітків / І. Г. Васкан // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2013. - № 3. - С. 37-40. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що у підлітків простежується нерівномірність фізичного розвитку у відповідних вікових періодах. Довжина та маса тіла, окружність грудної клітки підлітків поступово, але нерівномірно зростають. Середньогрупові показники загалом відповідають віковим нормам. За 5 років довжина тіла дівчат зросла на 14,8 %, хлопців - на 20,8 %. Інтенсивніші періоди зростання цього показника виявлено у віці 13 - 15 років. Суттєвої різниці між масою тіла хлопчиків і дівчаток не виявлено. Найвищі темпи її зростання простежуються в 13 - 15 років. Найінтенсивніше зростання окружності грудної клітки простежується в 13 - 15 років. Загалом динаміка окружності грудної клітки підлітків характеризується поступовим зростанням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.15 + Р128.94-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Васкан І. Г. 
Науково-методичні основи розвитку рухової активності підлітків у позаурочній діяльності / І. Г. Васкан // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2014. - № 2. - С. 24-29. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що управління руховою активністю підлітків у позаурочній діяльності передбачає сукупність мети, завдань, функцій, принципів, педагогічних умов навчання, а також адаптивних тренувальних програм і критеріїв ефективності оздоровчих і спортивних наслідків. Ураховуючи мотиваційно-ціннісні чинники та морфофункціональні особливості підлітків, розроблено різноманітну спрямованість рухової активності. Загальна фізична спрямованість рухової активності передбачала систему занять фізичними вправами, спрямовану на комплексний підхід, який поєднував різноманітні навантаження для розвитку фізичних якостей і підвищення стану здоров'я. Рухова активність рекреаційно-оздоровчої спрямованості передбачала використання фізичних вправ, ігор, розваг, а також природних і гігієнічних чинників для активного відпочинку, вдосконалення психічних і фізичних здібностей, відновлення та зміцнення здоров'я. Фізична активність корекційної спрямованості забезпечувала профілактику та корекцію порушень постави учнів. Фізична активність спортивної спрямованості передбачає підготовку спортсменів-розрядників і забезпечується, передусім, діяльністю дитячо-юнацьких спортивних шкіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Васкан І. Г. 
Розвиток рухової активності підлітків у позаурочній діяльності : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / І. Г. Васкан; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2015. - 20 c. - укp.

Виявлено структуру, режими та індекси добової рухової активності підлітків. Встановлено, що спеціально організована рухова активність учнів навчальних ЗОНЗ становить лише 0,33 - 0,44 год, що на 65 - 70 % нижче від гігієнічної норми. Обгрунтовано модель розвитку рухової активності підлітків у позаурочних формах фізичної культури, що включає мету, завдання, функції, принципи, педагогічні умови, засоби, критерії ефективності навчання, вимоги до контролю та шляхи корекції результатів діяльності. На основі мотиваційно-ціннісних чинників і морфофункціональних особливостей учнів розроблено особистісно орієнтовану спрямованість рухової активності у ЗОНЗ (загальнорозвивальну, рекреаційно-оздоровчу, корекційну та спортивну). Результати педагогічного експерименту засвідчили високу ефективність запропонованого організаційно-методичного забезпечення розвитку рухової активності підлітків у позаурочних формах фізичної культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.385.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Васкан І. Г. 
Науково-методичні основи розвитку рухової активності підлітків у позаурочній діяльності / І. Г. Васкан, В. В. Захожий, Н. Я. Захожа, Н. М. Мацкевич // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2016. - № 1. - С. 40-47. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Зазначено, що управління руховою активністю підлітків у позаурочній діяльності передбачає сукупність мети, завдань, функцій, принципів, педагогічних умов навчання, а також адаптивних тренувальних програм і критеріїв ефективності оздоровчих і спортивних наслідків. Ураховуючи мотиваційно-ціннісні чинники та морфофункціональні особливості підлітків, розроблено різноманітну спрямованість рухової активності. Загальна фізична спрямованість рухової активності передбачала систему занять фізичними вправами, спрямовану на комплексний підхід, який поєднував різноманітні навантаження для розвитку фізичних якостей і підвищення стану здоров'я. Рухова активність рекреаційно-оздоровчої спрямованості передбачала використання фізичних вправ, ігор, розваг, а також природних і гігієнічних чинників для активного відпочинку, вдосконалення психічних і фізичних здібностей, відновлення та зміцнення здоров'я. Фізична активність корекційної спрямованості забезпечувала профілактику та корекцію порушень постави учнів. Фізична активність спортивної спрямованості передбачає підготовку спортсменів-розрядників і забезпечується, передусім, діяльністю дитячо-юнацьких спортивних шкіл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.483 + Ч421.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Цюпак Ю. 
Рухова активність у структурі мотиваційно-ціннісних орієнтацій підлітків / Ю. Цюпак, Т. Цюпак, І. Васкан, Ю. Цюпак, О. Швай, Л. Гнітецький // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2019. - № 2. - С. 48-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Важливий і невід'ємний чинник здорового способу життя школярів - належний рівень рухової активності. Результати наукових досліджень засвідчують, що в підлітків, які навчаються в закладах загальної середньої освіти, спостерігаємо зниження рухової активності. Це зумовлюєстворення здоров'я зберігального освітнього середовища й розробки мотиваційних засобів залучення учнів до систематичних занять фізичними вправами. Мета дослідження - визначення рівня сформованості мотиваційно-ціннісних орієнтацій до рухової активності в підлітків.У досліджені взяли участь підлітки загальноосвітніх навчальних закладів NoNo 9, 11, 26 м. Луцьк. Для визначення рівня стану сформованості мотиваційно-ціннісних орієнтацій до рухової активності проведено анкетування. Анкета включала комплекс запитань, за допомогою яких можна установити рівень інтересу до уроку з фізичної культури, мотиви до занять фізичними вправами та ставлення підлітків до форм фізичної активності. Результати дослідження засвідчили, що рівень інтересу до фізичного виховання й спорту в підлітків невисокий. Лише 9,8 - 19,5 % дівчат і 23,2 - 31,7 % хлопців мають високий рівень інтересу до рухової активності. Із віком у школярів простежуємо тенденцію до зниження інтересу до систематичних занять фізичними вправами. Водночас аналіз результатів анкетування виявив такі основні мотиви занять фізичною культурою для підлітків: можливість поліпшити стан здоров'я, мати гарну будову тіла, підвищити фізичну підготовленість, оволодіти технікою фізичних вправ й отримати добрі оцінки. І водночас дані анкетування демонструють, що 3 - 4 рази на тиждень виконують фізичні вправи лише 14,6 - 22,3 % дівчат і 17,3 - 31,2 % хлопців. Більшість учнів обмежують свою рухову активність лише обов'язковими уроками фізичної культури та, судячи з відповідей респондентів, вільний час заповнюють діяльністю, яка не має нічого спільного з активним дозвіллям і руховою активністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Загальні положення спортивної підготовки юних волейболістів : навч. посіб. / уклад.: І. Г. Васкан; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2019. - 79, [1] c. - Бібліогр.: с. 79-[80] - укp.

Визначено основні принципи й інструментарій системи педагогічного впливу на формування особистості дитини та її фізичне виховання засобами волейболу. Викладено загальні положення спортивної підготовки юних волейболістів. Висвітлено основні вікові особливості дітей, а також специфіку профілактики травматизму у волейболі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.691.521 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА835884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Оздоровчі види рухової діяльності : навч.-метод. посіб. / уклад.: І. Г. Васкан, Я. І. Єремія; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ : Рута, 2020. - 207 c. - укp.

У зміст посібнику розглядаються питання організації оздоровчо- рухової діяльності різних верств населення, а саме: особливості розвитку рухів та проявів рухової активності в різні вікові періоди; визначення обсягів добової рухової активності з використанням показників маси тіла та коефіцієнта; форми організації оздоровчо- рекреаційних занять: ходьба і біг, плавання та інші водні види оздоровчо-рекреаційної рухової активності аеробної спрямованості; оздоровчий фітнес та аеробна гімнастика як сучасні види оздоровчо- рекреаційної рухової активності


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.172 я73 + Ч510.4 я73 + Ч510.6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА848608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Організація спортивно-оздоровчого туризму : навч.-метод. посіб. / уклад.: І. Васкан, А. Медвідь; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Юрія Федьковича : Рута, 2023. - 163 c. - Бібліогр.: с. 160-162 - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні основи спортивного туризму, організаційно-управлінську структуру, завдання, засоби, методи тощо. Подано правила організації та проведення туристичних спортивних походів, загальні положення щодо організації спортивно-оздоровчого туризму, формування туристських груп та керівні посади. Описано спеціальне спорядження та вузли для спортивного туризму, організацію та методику проведения туристських зльотів і змагань. Подано відомості про охорону здоров'я, практичні ситуації в туристських походах і їх подолання, організацію біваку та фізичну підготовку туриста.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.113.97/.98

Шифр НБУВ: ВА862782 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського